ljubuški portal

Dobro došli na arhivske stranice LJ::portala  # 1.veljače 2009 - 21.veljače 2014 #

Gostujuća pobjeda Izviđača nakon 563 dana posta
Nedjelja, 01 Prosinac 2013 22:03

ljDugo je trebalo čekati službenu gostujuću pobjedu Izviđača, točnije, čekala se 18 mjeseci i 14 dana ili preciznije 563 dana. Zadnji put, kao gosti, „Skauti“ su pobijedili 16.05.2012. godine sarajevsku Bosnu u 7. kolu doigravanja za prvaka Premijer lige BiH, rezultatom 28:17. Od tada pa sve do sinoć čekalo se ravno 563 dana.

Početak nije nagovještavao da bi se moglo doći do pobjede u ovom susretu. Opterećeni važnosti utakmice, cijelo prvo poluvrijeme „Skauti“ su odigrali u grču. Imao se dojam kao da im nad glavom visi Damoklov mač i da je u ovom susretu pobjeda „pod moranje“. Očito, pod takvim teretom, vratari se nisu sastali s loptom, a napadači su promašivali i „nemoguće“. U dva navrata domaćin je imao i pet golova prednosti. U posljednjih 90 sekundi ušlo se s rezultatom 14:10, ali dva gola „Skauta“, do kraja poluvremena vratila su nadu.
Na početku drugog poluvremena, Izviđač je vrlo brzo sustigao prednost Maglaja i poravnao rezultat na 15:15. Do kraja utakmice domaćin nije uspio povesti, ali ni „Skauti“ napraviti značajniju prednost. Izviđač je uglavnom imao prednost, a domaći rukometaši su u nekoliko navrata uspjeli poravnati rezultat. U 48. minuti „Skauti“ su poveli 22:20, imali priliku u nekoliko navrata „odlijepiti se“ na veću razliku, ali uporni domaćini poravnavaju na 22:22 i dovode utakmicu ponovno u neizvjesnost. U samoj završnici „Skauti“ stižu do tri gola prednosti. U posljednju minutu susreta ulazi se s prednošću Izviđača 26:23. Do kraja domaći rukometaši postižu dva pogotka i postavljaju konačnih 26:25.
Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, veliko veselje izviđačevih rukometaša na gostujućem parketu, na koje se dugo čekalo.
Nakon lošeg prvog poluvremena na vratima Izviđača iskazao se Mario Prskalo koji je u ključnim trenucima obranio nekoliko „teških udaraca“ i ukupno skupio deset obrana. Poslovično efikasan bio je kapetan Ante Boras sa 6, Matej Hrstić je postigao 5 pogodaka, a Nenad Zeljić i Josip Vidović po 4 puta su se upisali u listu strijelaca. Svakako treba istaći i Maria Pavlaka koji je imao hrabrosti u važnim trenucima na sebe preuzeti odgovornost i uspješno „potegnuti“ na gol Maglaja.
Kod domaćina, u prvom poluvremenu, na golu je briljirao Armir Bradarić s 11 obrana, Pajović sa 6, te Bjelobrković i Stanojević s 5 postignutih pogodaka bili su najefikasniji.
U sljedećem kolu na domaćem parketu Izviđač se sastaje sa trenutno vodećom ekipom Čelika.

RK Maglaj - HRK Izviđač 25:26 (14:12)

Maglaj, Sportska dvorana "Pobjeda", gledatelja 250.
Suci: Zoran Raca (Banja Luka) i Miroslav Rakar (Nova Topola).
Nadzornik: Zahid Crnkić (Zenica).

RK Maglaj: A. Bradarić (11 obrana), Ćatić, Mutapčić (7 obrana, 1 sedmerac), Ridžal , Bajrić 1, Husarkić, Hrustanović, Stanojević 5, Pajić 6, K. Bradarić 1, Alibajraktarević, Avdić 2, Kujrić 2, Ustalić 3, Mahmutagić, Bjelobrković 5.
Trener: Mahmut Obralić.

HRK Izviđač: Prskalo (10 obrana, 1 sedmerac), D. Šarac (4 obrane), Miličević 1, Ereš 3, Zeljić 4/1, A. Pavlak, Bošnjak, Hrstić 5, Vidović 4, Jarak, Boras 6/4, I. Šarac, M. Pavlak 2, Mijatović, Grbavac 1, Džolić.
Trener: Dario Mikulić.

Isključenja: Maglaj 2 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: Maglaj 4/3, Izviđač 6/5.

RK Izviđač

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare ljportal.com u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, ljportal.com ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.

Portal za društvenu dekontaminaciju Internet stranice sela Hardomilje hercegovina.info internet portal Mostar, Stolac, Neum i Čapljina hrvatska je stara djedovina Novosti iz Čitluka / Brotnja! Grude Online Internet stranice sela Klobuk Vaš kutak za odmor! 99,4 MHz Selo Vojnići