ljubuški portal

Dobro došli na arhivske stranice LJ::portala  # 1.veljače 2009 - 21.veljače 2014 #

Uvjerljiva pobjeda Bosne u završnici
Četvrtak, 23 Travanj 2009 12:53

izvidjac_grbU zaostaloj utakmici 16. kola Premijer lige, Izviđač je kvalitetnijoj, iskusnijoj i fizički jačoj ekipi Bosne pružio snažan otpor samo prvih petnaestak minuta. Bosna je povela, a "skauti" serijom 5:2 preokreću rezultat u svoju korist. Izviđač od 9. do 11. minute ima prednost od dva pogotka, bilo je 5:3 i 6:4. Međutim, Bosna od 14. do 22. minute serijom 7:2 odlazi na pet pogodaka prednosti. "Skauti" se ne predaje i do kraja poluvremena prednost Bosne uspijevaju smanjiti na  četiri pogotka.

Početkom drugog dijela, sa tri uzastopna pogotka, gosti dolazi do sedam pogodaka prednosti i praktički rješava utakmicu svih neizvjesnosti. U drugom poluvremenu razbranio se vratar Bosne Grahovac koji je fenomenalnim obranama dovodio do očajanja topnike "skauta". Grahovac je do kraja utakmice skupio 25 obrana što je nevjerojatnih 46% obrana. Osim vratara Grahovca, briljirao je Kapisoda, lijevo krilo Bosne, sa 14 postignutih pogodaka, od toga 9 u posljednjih 10 minuta. Treba ipak napomenuti da je visoku pobjedu Bosna ostvarila tek u posljednjih desetak minuta, jer "skauti" nisu mogli izdržati visoki ritam koji su diktirali gosti. Daleko šira klupa gostiju rezultirala je njihovu dominaciju u završnici kada su napravili seriju 14:6 i došli do visoke pobjede i korak do obrane titule prvaka.

Nakon utakmice u Ljubuškom trener Bosna SO Vojislav Rađa iznio je svoje dojmove: "Očekivali smo pobjedu jer nam je svaka utakmica u prvenstvu bitna da održimo bodovnu razliku u odnosu na banjalučki Borac. Mislim da smo s ovom pobjedom i pobjedom koju planiramo ostvariti u Tuzli ostvarili naš prvi cilj, obranu titule. Mislim da se ekipa nakon poraza od Schafhausena polako vraća u natjecateljski ritam i nadam se da ćemo nakon dobrih utakmica u prvenstvu tako nastaviti i u Kupu i osvojiti duplu krunu."

Trener Izviđača, Saša Kuček, uprkos porazu pohvalio je požrtvovanost svojih rukometaša: "Pali smo u završnici kad smo vidjeli da nemamo šansu, a u subotu nas očekuje jako bitna utakmica, revanš u Kupu protiv visočke Bosne. Nisam želio dalje forsirati i eventualno riskirati nekakvu povredu. Unatoč visokom porazu ja sam zadovoljan što smo fizički parirali gotovo čitavu utakmicu ekipi koja je igrala Ligu prvaka i koja ima puno, puno širi izbor kvalitetnih igrača i koja je fizički superiornija. Visok poraz je posljedica naše loše realizacije i brzih kontri gostiju, a i golman Grahovac branio je fenomenalno i bio je značajnije raspoložen od naših. Njegove odbrane (25) su i presudile utakmicu."

16. kolo Premijer lige

HRK Izviđač Mi GRUPA - RK Bosna 30:44 (14:18)

Ljubuški, 22.04.2009. godine
Gradska športska dvorana. Gledatelja 500.
Suci: Goran Ilić i Vedran Paleskić (Doboj).
Nadzornik: Esad Hurić (Goražde).

HRK IZVIĐAČ Mi GRUPA: Kvesić (4), Prskalo (7), Perić, Dominiković 8, Herceg 3, Bošnjak 1, Matić 5, Mucić 2, Boras 3, Nuić 2, Đolić 3, Tabak 3, Jurić. Trener: Saša Kuček.

Bosna SO: Grahovac (25 obrana), Međić 4, Đurković 7, Pucelj, Jonovski, Jaškić, Nadoveza 1, Rađenović 2, Kapisoda 14, Šabanović, Golić 3, Sirćo 5, Melić 6, Sabljić 2. Trener: Vojislav Rađa.

Sedmerci: Izviđač 3/1, Bosna 5/4.
Isključenja: Izviđač 4, Bosna 6 minuta.

izvor: izvidjac.com

Komentiranjem pristajete na Uvjete korištenja:

U komentarima je zabranjeno otvoreno vrijeđanje, bez obzira o kakvom je vrijeđanju riječ i na koga se odnosi. Ukoliko se ne slažete sa člankom ili nečijim mišljenjem slobodno to komentirajte, ali argumentirano i bez uvredljivih izraza.

Prilikom pisanja komentara pridržavajte se osnovnih pravila komuniciranja. Autori komentara prilikom pisanja moraju imati na umu da njihove IP adrese nisu zaštićene ni po kojoj osnovi i u skladu s tim trebaju paziti na sadržaj komentara za koji su sami odgovorni!

Korisničke komentare ljportal.com u bilo kojem trenutku može ukloniti s portala bez prethodne najave.

Komentari su djelo i osobno mišljenje naših posjetitelja, ljportal.com ni na koji način ne odgovara za njih, kao ni za eventualne reakcije.

Portal za društvenu dekontaminaciju Internet stranice sela Hardomilje hercegovina.info internet portal Mostar, Stolac, Neum i Čapljina hrvatska je stara djedovina Novosti iz Čitluka / Brotnja! Grude Online Internet stranice sela Klobuk Vaš kutak za odmor! 99,4 MHz Selo Vojnići